Kalendarz wydarzeń

22 Czerwiec 2018

Święto Kielce

Termin wydarzenia: 
piątek, 22.06.2018, 19:00 do niedziela, 24.06.2018, 22:00

Tradycyjnie w czerwcu każdego roku nasze miasto wkracza w radosny okres wakacji trzydniowym Świętem Kielc  – „maratonem” imprez i wydarzeń kulturalnych. Koordynatorem tegorocznego Święta, które trwać będzie w dniach 22-24.06.2018 r. jest Muzeum Historii Kielc. Nie jest przypadkiem, że tak „historyczna” instytucja, jaką jest muzeum, otrzymała zadanie koordynowania wysiłków i współpracy licznych instytucji, organizacji, służb, firm i stowarzyszeń w tak istotnym dla naszego kraju 2018 r. Hasłem tegorocznego Święta Kielc jest „Niepodległość! 1918-2018”. Kielczanie oraz goście odwiedzający „gród nad Silnicą” będą mogli wziąć udział w wielu przygotowanych dla nich atrakcjach. Każdy, bez względu na wiek, styl spędzania wolnego czasu, zainteresowania znajdzie ofertę dla siebie.

Całość wydarzeń, zainicjuje Gala wręczenia NAGRÓD ZA OSIĄGNIĘCIA W DZIEDZINIE TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ ORAZ UPOWSZECHNIANIA I OCHRONY KULTURY ZA ROK 2017. Tuż potem, w ramach piątkowej „Białej Nocy”, swe podwoje otworzą kieleckie instytucje kultury, które zaproszą na koncerty, ekspozycje, spektakle czy plenerowe seanse filmowe. Na Rynku po raz pierwszy odbędzie się „Zameczkowa Noc Kabaretowa”.

Sobota i niedziela to dni poświęcone głównie plenerowym atrakcjom na scenach zlokalizowanych na Rynku, Placu Artystów oraz w Parku. Będą to między innymi festyny rodzinne, koncerty, pokazy taneczne, zajęcia ruchowe i plastyczne, konkursy wiedzy o niepodległości i wiele innych. Na scenach wystąpią między innymi: zespoły ANKH, FOLYA, AVERSJA, TOP ONE, K2, Krzysztof Respondek oraz Tetiana Galitsyna ze swym piaskowym show. Świętowanie zakończy zorganizowany na Rynku koncert „MARGARET”. Dla spragnionych dalszych emocji scena po koncercie zmieni się w strefę kibica, gdzie będzie można zobaczyć zmagania reprezentacji Polski w piłce nożnej z Kolumbią!

Ponadto nie braknie atrakcji w siedzibach instytucji kultury oraz imprez organizowanych poza scenami, jak pokazy kawaleryjskie czy prezentacja współczesnego sprzętu wojskowego w Parku, warsztaty gry w piłkę ręczną, „patriotyczny” przejazd na rolkach, gra terenowa nawiązująca do historii oddziałów Józefa Piłsudskiego, oraz niewielka giełda kolekcjonerska przy ul. Sienkiewicza. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem Święta Kielc 2018. Życzymy dobrej zabawy!

PROGRAM ŚWIĘTA KIELC - załącznik

www.swietokielc.pl

Biała Noc

Termin wydarzenia: 
piątek, 22.06.2018, 19:00 do sobota, 23.06.2018, 00:00

Zapraszamy do nocnego zwiedzania wystaw Muzeum Historii Kielc podczas Święta Kielc w tym jubileuszowej, nowo otwartej ekspozycji czasowej "10 x 10. Nabytki Muzeum Historii Kielc 2008-2018".

Do zwiedzania dostępne są również wystawy: stała "Z dziejów Kielc" oraz "Portret dawniej i dziś" - wystawa fotografii towarzysząca konferencji "Zdejmowanie obrazów za pomocą światła - 1918".

Zapraszamy!

 

Wstęp wolny.