Wakacje z muzeum

Cykl spotkań wakacyjnych Lato 2017- muzeum w parku:

Spotkania przeznaczone są dla każdego zainteresowanego dawnymi widokami Kielc i województwa świętokrzyskiego. Prelekcje połączone z prezentacją i ilustracjami będą odbywały się w piątki o godzinie 19.00 lub 20.00 w Parku Miejskim im. Stanisława Staszica, koło muszli koncertowej (jeśli będzie padać, spotkanie zostanie przeniesione do wnętrza muszli). Poniżej zamieszczamy listę terminów kolejnych spotkań i tematów;

 

  • 21 lipca, godz. 19.00

Kielce na starej fotografii, prowadzi Krzysztof Myśliński

Wystawa przyrodnicza - ginące gatunki, prowadzi Krzysztof Myśliński

 

  • 28 lipca

Kielecczyzna na najstarszych pocztówkach, prowadzi Leszek Dziedzic

Kieleckie neony, czyli Kielce jako rozświetlona neonami metropolia, prowadzi Leszek Dziedzic

 

  • 4 sierpnia

Marmury Chęcińskie, Marmury Kieleckie, prowadzi Krzysztof Myśliński

Powojenny kielecki artysta - Leon Lubowiecki, prowadzi Krzysztof Myśliński

 

  • 11 sierpnia

Świętokrzyskie na starej fotografii: Stopnica, Małogoszcz..., prowadzi Krzysztof Myśliński

Ginące perły kieleckiego modernizmu, prowadzi Krzysztof Myśliński

 

  • 18 sierpnia

Ale to już było… Kielce z PRL-u. Spojrzenie na miasto ruder i „nowe” miasto, prowadzi Leszek Dziedzic

Kielce w rysunkach braci Praussów. Przegląd fantazyjnych wizerunków Kielc stworzonych przez braci Praussów, prowadzi Leszek Dziedzic

 


 

Zajęcia wakacyjne przeznaczone dla dzieci i młodzieży współorganizowane przez Muzeum Historii Kielc:

10 - 13 LIPCA 2017  - BYĆ ŻOŁNIERZEM W KIELCACH

Czterodniowe płatne zajęcia dla indywidualnych uczestników (młodzieży od lat 12) organizowane ze Stowarzyszeniem Rekonstrukcji Historycznej IV Pułku Piechoty Legionów w Kielcach. W programie przewidujemy uczestnictwo w rekonstrukcji historycznej, poznanie broni i umundurowania. Młodzi uczestnicy będą brali udział w nauce szermierki na bagnety, musztry, odbędą się ćwiczenia rzutem granatem. Wśród atrakcji planujemy również pokaz umundurowania i wyposażenia oraz ruchowego punktu sanitarnego. Przewidujemy takze konkursy z wiedzy na prezentowane tematy.

 
UWAGA! ZAJĘCIA "BYĆ ŻOŁNIERZEM W KIELCACH" NIE ODBĘDĄ SIĘ W DANYM TERMINIE!
Prosimy o śledzenie aktualności na naszej stronie oraz na facebooku.

 

 

8 - 11 SIERPNIA 2017 - ŚLADY CZASU

Czterodniowe płatne warsztaty fotograficzne dla indywidualnych uczestników (młodzieży od lat 12) organizowane przez profesjonalnych fotografów: Annę Benicewicz-Mizagę oraz Annę Górę-Kałuzińską.

Każdy uczestnik powinien posiadać własny aparat (także taki w telefonie), a jeśli jest taka możliwość to też laptop. Każdy kto planuje przynieść laptop może też od razu ściągnąć opdowienie aplikacje, które pomogą mu przy obróbce zdjęć. Poniżej zamieszczamy linki do próbnych przez to bezpłatnych i tygodniowych wersji tych oprogramowań:

https://www.adobe.com/products/catalog.html?types=pf_252Fdesktop&types=pf_252Fmobile&types=pf_252Fweb&promoid=ZFN4FMKB&mv=other

https://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Photoshop,Program,Windows,12427.html

https://www.dobreprogramy.pl/DxO-Optics-Pro-9-znow-dostepny-za-darmo.-Zgarnij-swietny-program-do-obrobki-zdjec,News,77778.html

 

W ramach zajęć poznanie się z warsztatem fotografa i zasadami potrzebnymi do wykonywania zdjęć wraz ze spacerem plenerowym. Zajęcia odbędą się w godzinach 12-16.

Zapisy na zajęcia i dalsze informacje pod numerem 41 340 55 27. Można też zgłosić się osobiście (ul. Świętego Leonarda 4) lub mailowo (grabczak@mhki.kielce.eu).

 

Zajęcia dla grup zorganizowanych w Muzeum Historii Kielc:

Warsztaty ze stałej oferty edukacyjnej lub zwiedzanie wystaw muzealnych dla grup zorganizowanych w ramach zajęć wakacyjnych po uprzednim umówieniu terminu telefonicznie: 41 340 55 27 lub 41 340 55 26. Koszt udziału będzie wynosił 4 zł, ale istnieje możliwość zwolnienia z opłaty w określonych przypadkach (świetlice integracyjne itp).