Kalendarz wydarzeń

01 Październik 2020

Spotkanie poświęcone przyszłości Parku Miejskiego

Termin wydarzenia: 
czwartek, 01.10.2020, 17:00

Urząd Miasta Kielce oraz Muzeum Historii Kielc zapraszają Kielczan na spotkanie poświęcone przyszłości Parku Miejskiego, na którym zostanie zaprezentowany projekt konserwacji Parku. Spotkanie wszystkich chętnych rozpocznie się 1 października 2020 r. (czwartek) o godzinie 17.00 przed bramą Parku przy ulicy Jana Pawła II. Druga część spotkania odbędzie się w sali konferencyjnej w OMPiO na Wzgórzu Zamkowym – z tego względu liczba miejsc dla uczestników drugiej części będzie ograniczona.

Kieleckie Dni Książki Historycznej - zapowiedzi

Termin wydarzenia: 
czwartek, 01.10.2020, 12:00

Muzeum Historii Kielc, Wojewódzka Biblioteka Publiczna oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach planują w początkach 2021 r. organizację już III Kieleckich Dni Książki Historycznej. Celem wydarzenia ma być prezentacja najnowszego dorobku kieleckich i regionalnych wydawnictw w zakresie historii miasta i regionu, poczynając od znanych wydawnictw uczelnianych, a na niszowych publikacjach autorskich kończąc.

Osią wydarzenia jak poprzednio będzie szereg spotkań autorskich w Muzeum Historii Kielc, Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej. Odbędzie się też wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie na najciekawszą książkę historyczną roku w następujących kategoriach: treść, forma, kielecciana. Spotkaniom będzie towarzyszył kiermasz książki historycznej, na którym będzie można też kupić prezentowane wydawnictwa.

Organizatorzy Dni Książki Historycznej zwracają się do wydawców, autorów, czytelników oraz lokalnych bibliotek o zgłaszanie publikacji wydanych w ciągu ostatnich dwóch lat zarówno do prezentacji jak i do konkursu. Informacje lub książki prosimy nadsyłać do Muzeum Historii Kielc na bieżąco.

Szczegółowy program wydarzenia i spotkań autorskich podany zostanie w terminie późniejszym.