Wystawy poza muzem

Od 1 lipca 2016 r. na kieleckim Rynku będzie można zobaczyć przygotowaną przez Muzeum Historii Kielc wystawę plenerową „Bolesław Markowski (1862-1936)”. 

Na 16 planszach zaprezentowana została sylwetka prawnika, działacza społecznego i państwowego, ekonomisty. Dla...

Wystawę można obejrzeć na rynku w Kielcach od 28.08.2015 r.

Od 10 czerwca wystawa "Śladami rodziny Marii Skłodowskiej-Curie w Świętokrzyskim" prezentowana jest w Gimnazjum Nr 2 przy ul. Prostej 27a.

Od 10 czerwca 2015 r. w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej na terenie Kielc można oglądać wybrane fragmenty wystaw planszowych opracowanych przez Muzeum Historii Kielc w ciągu ostatnich kilku lat.

  • W filii nr 1 przy ul. Karczówkowskiej 20 (os. Jagiellońskie)
  • ...

Od 9 czerwca wystawa "Tak było. Tak jest. Fotopanoramy kieleckie" Tadeusza Józefa Matuszaka prezentowana jest w auli rektoratu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego przy ul. Żeromskiego 5.

Wystawa fotopanoram Tadeusza Matuszaka niezwykle zwięźle podsumowuje pasmo zmian...

Od czerwca 2013 r. Muzeum Historii Kielc zaprasza na wystawę pt. „W DAWNYCH KIELCACH” prezentowaną w zabytkowych wnętrzach Hotelu i Restauracji Willa Hueta w Kielcach.

Ekspozycja ukazuje charakterystyczne miejsca, klimat i architekturę naszego miasta na przełomie XIX i XX...

W 2015 r. w dalszym ciągu w Muzealnej Izbie Górnictwa Kruszcowego w Miedziance  eksponowana jest, i to od kwietnia 2013 r., wystawa fotografii „Paweł Suchanek • MIEDZIANKA – MIEJSCA I LUDZIE".

Miedzianka – niewielka miejscowość w pobliżu Kielc, której ukryte bogactwa...