Kalendarz wydarzeń

01 Lipiec 2019

Przerwa konserwatorska

Termin wydarzenia: 
poniedziałek, 01.07.2019 (Całodzienne) do piątek, 05.07.2019 (Całodzienne)

Od 1 do 5 lipca stała wystawa historyczna "Z dziejów Kielc" poddawana jest konserwacji. Zapraszamy od ponownego zwiedzania od najbliższej soboty. Przypominamy również, że każda sobota jest dniem bezpłatnego zwiedzania stałej wystawy.

Wakacje w Muzeum Historii Kielc

Termin wydarzenia: 
poniedziałek, 01.07.2019 (Całodzienne) do piątek, 30.08.2019 (Całodzienne)

Wraz z sezonem wakacyjnym ruszają zajęcia dla dzieci w Muzeum Historii Kielc. W tym roku mamy propozycję dla grup zorganizowanych i indywidualnych uczestników.

Wykaz tematów przygotowanych dla grup obejmuje praktyczne warsztaty historyczno-artystyczne, w terminach do ustalenia:

  1. Monety – banknoty co w sobie kryją? Głównym bohaterem warsztatów jest pieniądz. Uczestnicy dowiedzą się m.in. jak zmieniała się jego wartość na przełomie wieków i jak wiele można dowiedzieć się o historii patrząc na awers i rewers monety. Jakie informacje historyczne można z nich odczytać. Podczas zajęć warsztatowych, w oparciu o podstawowe zasady sztuki menniczej, uczniowie zaprojektują historyczny banknot.
  2. Historia ukryta w mozaice. Mozaiki można odnaleźć we wnętrzach i w przestrzeni publicznej, w pałacach i w mniej zamożnych domach. O ich wyjątkowym charakterze przesądzają m.in. dobór kamyków, ich kolorystyka, wielkość czy precyzja wykonania. Warto prześledzić kieleckie realizacje mozaik. Czy trudno je było przygotować? Na warsztatach zastąpiono drobne kamyczki regularnymi kwadracikami z folii samoprzylepnej, a zaprawę cementową kartką papieru.
  3. Tik tak – czas po kielecku. Kiedy w Kielcach pojawiły się zegary, co na ten temat mówią legendy? Podczas części warsztatowej wykonamy zegary, które będą odmierzać wakacyjny czas letni.
  4. Mój herb Wyjaśnimy czym jest heraldyka, jakie są podziały herbów, jakie są znaki heraldyczne i barwy. Uczestnicy poznają herb Kielc, dowiedzą się, kto i kiedy nadał go miastu oraz jak zmieniał się on na przestrzeni epok.
  5. Budynki kieleckie – dotknij. Każdy z uczestników zmierzy się z projektami dawnych budynków kieleckich wykonamy za pomocą różnych faktur, papierów materiałów, sznurków. Na koniec sprawdzimy, czy uda się je rozpoznać.

Propozycja dla uczestników indywidualnych
"Muzealne środy"
W przestrzeni muzealnej można odpoczywać, bawić się , wziąć udział w niezwykłych warsztatach. Te wszystkie działania, złożone w blok propozyvji do wyboru proponujemy w każdą środę w godzinach od 9 do 14. Liczba miejsc ograniczona.

Koszt 7zł/os.

Zgłoszenia telefoniczne 41 340 55 26, rezerwacja@mhki.kielce.eu

Pobierz informację nt. wakacji w pliku >>