Kalendarz wydarzeń

31 Styczeń 2020

Spotkanie dla mediów - plany Muzeum Historii Kielc na 2020 rok

Termin wydarzenia: 
piątek, 31.01.2020, 10:00

Przypominamy o spotkaniu dla mediów w najbliższy piątek.

W planie:

Wystawy MHKi na 2020 rok.

Spotkanie odbędzie się w przestrzeni trwającej obecnie wystawy czasowej „100 lat SHL (…)”. Podamy informację o planowanych spotkaniach i innych atrakcjach towarzyszących ekspozycji. Zapraszamy również do zwiedzenia wystawy Antoniego Myśliwca „Tajemnice cerkwi” oraz stałej wystawy historycznej „Z dziejów Kielc” w języku angielskim. Wśród gości, którzy odwiedzają muzeum pojawia się coraz więcej cudzoziemców. Do tej pory takie oprowadzanie odbywało się na indywidualne zgłoszenie, ale w najbliższych miesiącach mamy w planach uruchomienie zorganizowanego oprowadzania po stałej wystawie w języku angielskim oraz rosyjskim bądź ukraińskim.

W trakcie spotkania zapowiemy także wystawy czasowe we wnętrzach muzeum oraz plenerowe na najbliższy rok.

Plany wydawnicze na najbliższy rok oraz nowości – w tym:

Oferta edukacyjna – przedstawimy ofertę zajęć w muzeum oraz poza jego siedzibą dla różnych grup wiekowych

Zapowiedź III edycji konferencji z cyklu "Zdejmowanie obrazów za pomocą światła" organizowanej we współpracy z Uniwersyetem Jana Kochanowskiegow Kielcach. W tym roku pod tytułem Świętokrzyska ciemna izba. Od camera obscura do telefonu. 

Prezentacja najciekawszych nabytków muzeum z 2019 roku oraz akcja… Otwieramy magazyny – podczas spotkania oprócz najciekawszych ubiegłorocznych nabytków będzie można przyjrzeć się kameralnej ekspozycji ze zbiorów na co dzień przechowywanych w muzealnych magazynach, a może nawet zajrzeć gdzieś więcej…

Zapraszamy!