Kalendarz wydarzeń

28 Kwiecień 2021

Kosmiczne jedzenie: warsztaty we współpracy z Zakładem Doskonalenia Zawodowego w Kielcach

Grafika towarzysząca wydarzeniu
Termin wydarzenia: 
środa, 28.04.2021, 09:00 do piątek, 30.04.2021, 15:00

Niezwykłe kształty i kolory meteorytów zainspirują nas w kuchni. Ciasteczka, kanapki a może przekąski?  Jakie potrawy swą barwą i kształtem przypominają kosmos? W niezwykły świat inspiracji zabiorą nas uczniowie z Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach.

Wszystkie warsztaty będą przeprowadzane zgodnie z obowiązującymi zasadami sanitarnymi. W przypadku braku możliwości zorganizowania warsztatów stacjonarnie zapraszamy na wersję online. Prosimy o wcześniejsze rezerwacje pod numerem 41 340 55 27 lub drogą mailową rezerwacje@mhki.kielce.eu. W ten sposób można uzyskać wszystkie potrzebne informacje i odpowiedzi na temat planowanych warsztatów.

POZNAĆ WARTO, WIEDZIEĆ WARTO: Uwaga! Kielecka waga!(spotkanie online)

Termin wydarzenia: 
środa, 28.04.2021, 17:00 do 18:00

Spotkanie o Aleksandrze Czerwieńcu i jego wytwórni wag. Słów kilka o historii wagi. Prezentacja wag ze zbiorów Muzeum Historii Kielc. Spotkanie poprowadzi Marcin Kolasa.

Zaledwie część muzealnych eksponatów można zobaczyć na wystawach stałych i czasowych. Jednak większość zbiorów pozostaje w magazynach. Nieczęsto nadarza się okazja, aby pokazać je publicznie, więc i zobaczyć można je wyjątkowo. O takich właśnie: przedmiotach, fotografiach, obrazach, a także ich autorach  – będzie mowa w czasie spotkań w cyklu „Poznać warto, wiedzieć warto”.