Mandala

plakat wystawy Mandala
Termin wystawy: 
19.01.2023 do 19.02.2023

Od 19 stycznia do 23 lutego w Małej Galerii Muzeum Historii Kielc odbyła się wystawa artystyczna pt. "Mandala" autorstwa Anny Biskup. 

Poniżej tekst z katalogu wystawy:

Najwięcej różnych stron ma okrągłe, 
najdalej idzie – proste.
I tylko kropka jest stale w kropce.

„Parada paradoksów"
Władysław Grzeszczyk
 
Suchedniowska malarka Anna Biskup najlepiej wie w jaki sposób okrągłe kropeczki kłopotów codziennego życia przekształcić w pełen tajemnic, bajecznie kolorowy wszechświat mandali. Ta drobna, skromna, energiczna blondynka potrafi uchwycić wir istnienia w harmonijne ramy kwadratu blejtramu i doskonałą przestrzeń koła. Jej białe i czarne tła mandali z odwiecznym tańcem różnobarwnych punktów przekazują prawdę o tym, że w poukładanym świecie wszystko się może zdarzyć.
Artystka wychodzi od chaosu bieli i czerni, by w medytacyjnym skupieniu, dotrzeć do transcendentalnej harmonii. Porządek mandali daje Jej siłę do działania, motywację do stawiania sobie nowych celów i wyznaczania kolejnych marzeń do spełnienia. Emanujące żywymi kolorami punkty, nanizane na proste linie życia, tworzą kosmos realnego świata. Dają nadzieję i rozświetlają każdy najdrobniejszy element rzeczywistości.
Zanurz się wraz z Nią w niesamowite morze mozaikowych kropli usuwających pył powszedniości...
Poczuj prawdziwą radość życia!