Świętokrzyskie w niecodziennym kolorycie

plakat_musial-mijas2
Termin wystawy: 
27.04.2023 do 28.05.2023

Zapraszamy na wystawę w Małej Galerii Muzeum Historii Kielc: Dominika Mijas-Musiał prezentuje na niej swoje prace malarskie o tematyce pejzażowej.

Tekst z katalogu wystawy:

Jak Stefan Żeromski silnie związana ze światem przyrody Świętokrzyskiej Krainy, artystka Dominika Mijas-Musiał umie dostrzec i precyzyjnie utrwalić na płótnie piękno rodzimego krajobrazu.
Podobnie do rosyjsko/ukraińskiego malarza pochodzenia greckiego Archipa Iwanowicza Kuindżiego, twórcy arcydzieła mającego legendarną sławę „Księżycowa noc nad Dnieprem" ,Dominika buduje kompozycję malarską na zasadzie ostrych kontrastów kolorystycznych.
Niezwykłość Jej talentu polega na lekkości przechodzenia od przestrzennego spojrzenia na świat do precyzji wykonania rysunku technicznego, niezbędnych w pracy jako architekt krajobrazu, z prawdziwie malarskim, pełnym niecodziennego kolorytu ujęciem świętokrzyskich pól, lasów i łąk. 
Nie można przejść obojętnie wobec prac Dominiki Mijas–Musiał. Barwnych, radosnych, emanujących dobrocią i nadzieją; skłaniających równocześnie do refleksji nad otaczającym światem

Dominika Mijas-Musiał 1
Dominika Mijas-Musiał 2
Dominika Mijas-Musiał 3
Dominika Mijas-Musiał 4
Dominika Mijas-Musiał 5
Dominika Mijas-Musiał 6