14 października została otwarta nowa wystawa czasowa pt. "Medytacje i wariacje", prezentujaca twórczość Stanisława Zbigniewa Kamieńskiego, Andrzeja Płoskiego i Michała Płoskiego.
Na wystawie zestawiono prace trzech autorów. Twórczość kielczanina Michała Płoskiego jest zakorzeniona w malarskiej tradycji świętych ikon. Prace Stanisława Zbigniewa Kamieńskiego są abstrakcyjnymi kompozycjami składającymi się z elementów geometrycznych. Twórczość Andrzeja Płoskiego to kolaże, swobodne szkice pędzlem, monotypie na skrawkach płótna. Wystawa jest próbą pokazania, jak twierdzą autorzy, elementów medytacji i wariacji w formach plastycznych. Michał Płoski przedstawia szereg ikon, powtarzając ten sam wzór w różnym kolorycie, łącząc tematykę, prezentując szkice Świętego Oblicza na kamieniach z Gór Świętokrzyskich. Stanisław Zbigniew Kamieński, absolwent ASP w Warszawie uprawia rysunek, malarstwo, fotografię i sztukę plakatu. W twórczości abstrakcjonistycznej Kamieńskiego duże znaczenie ma inspiracja pięknem natury, sztuki i muzyki. Twórczość artystyczna Andrzeja Płoskiego, absolwenta ASP w Krakowie to zestaw kolaży i szkiców będących swoistą medytacją nad marnością świata.
Otwarciu towarzyszył koncert pani prof. Gabrieli Szendzielorz r11; Jungiewicz, oraz kwesta prowadzona na rzecz hospicjum w Kielcach. Uczestnicy kwesty mogli zabrać po jednej z siedemdziesięciu siedmiu ikon Michała Płoskiego w postaci kamienia z wizerunkiem Chystusa.