Kalendarz wydarzeń

22 Czerwiec 2024

Święto Kielc z Muzeum Historii Kielc - warsztaty "Odciśnij swoje miasto"

grafika-swieto-kielc-24-3
Termin wydarzenia: 
sobota, 22.06.2024, 10:00 do niedziela, 23.06.2024, 14:00

Z okazji Święta Kielc zapraszamy 22 i 23 czerwca od godz. 10.00 do Parku Miejskiego, gdzie na naszym stoisku muzealnym odbędą się warsztaty plastyczne „Odciśnij swoje miasto". Wykorzystując różnorodne techniki graficzne, uczestnicy będą mogli sporządzić własny plastyczny obraz Kielc, który zostanie odbity za pomocą profesjonalnej prasy graficznej. Na stoisku będzie można obejrzeć muzealne wydawnictwa i otrzymać materiały informacyjne.

Ponadto kielczanie, którzy w czasie Święta Kielc odwiedzą nasze Muzeum, a w sobotę lub niedzielę okażą bilet w naszym stoisku w Parku Miejskim, będą mogli samodzielnie wykonać metalowy żeton z motywem kieleckiej Tarczy Legionów z czasów I wojny światowej.

Święto Kielc z Muzeum Historii Kielc - wystawy plenerowe "Kielce - nasze miasto"

grafika-swieto-kielc-24-2
Termin wydarzenia: 
sobota, 22.06.2024, 10:00

Podczas Święta Kielc Muzeum Historii Kielc wystawi dla mieszkańców miasta dwie plenerowe wystawy fotograficzne "Kielce - nasze miasto", na które składają się fotogramy ze zbiorów Muzeum Historii Kielc, ukazujące miasto w fotografii archiwalnej i współczesnej. Wystawy będą prezentowane w Parku Miejskim („Wizerunek miasta”) oraz na dziedzińcu Muzeum Historii Kielc („Kielce w PRL-u.”). Wystawy będą dostępne dla kielczan 22 i 23 czerwca.